MIBEN SEGÍTHETEK?


Köszönöm, ha megosztja velem az élete középpontjában álló legfőbb probléma történetét. A részletes leírás segít nekem abban, hogy jobban megértsem helyzetét és az Ön igényeire szabott segítséget tudjak nyújtani.


Biztosíthatom, hogy adatai bizalmasak maradnak, és kizárólag a segítségnyújtás céljából lesznek felhasználva.


FŐBB TERÜLETEK



GYERMEKEK ÉS NEVELÉS


Óvodáskorú gyermekekkel és nevelésükkel kapcsolatos kérdések

Óvodáskorban a következő területekkel kapcsolatban segíthetek: szobatisztaság kialakulása, kudarckezelés fejlesztése, nehézségek az étkezés vagy az alvás terén, agresszív viselkedés és heves érzelemkitörések megértése, óvodai beszokás nehézsége, óvoda-iskola átmenet támogatása.

Iskoláskorú gyermekekkel kapcsolatos dilemmák

Az iskoláskorú gyermekek közül főleg a 12 éves és afeletti korosztály esetén tudok segítséget nyújtani. Ezen belül szó lehet beilleszkedési nehézségekről, illetve tanulással és motivációval kapcsolatos kérdésekről.

Szülői léttel kapcsolatos nehézségek

Nem csupán a gyermekeknek lehet szüksége segítségre, hanem a szülőknek is. Szülővé válni nem egyszerű feladat, a feladatok sok kihívás elé állíthatják a szülőket. Érdemes átgondolni a szülői elvárásokat, szerepeket, hogy ezáltal az önismeret is fejlődhessen.



ÉRZÉSEINK


Hétköznapi helyzetekben is szorongok, pánik tör rám.

Sajnos sokan küzdenek hasonló érzésekkel - ez egy igazán elterjedt probléma. A szorongás és pánik gyökerei több tényezőhöz köthetők, de fontos tudni, hogy ezeken lehet segíteni. Az érzelmek és gondolatok megértése, illetve az ezekre adott reakciók megváltoztatása terápiával kezelhető.

Segítség! Egyszerűen nem tudom, hogyan kezeljem a stresszt!

Előfordul, hogy annyira a feje tetejére áll a világunk, hogy hirtelen azt sem tudjuk, mit tegyünk. Az is lehet, hogy egy bizonyos dologgal kapcsolatban olyan mértékű stresszt élünk át, hogy az már elviselhetetlenné teszi a mindennapokat. Segítek abban, hogy ez a stressz csökkenjen, a stressztűrő képesség növekedjen. Az autogén tréning segítségével pedig új eszközt tudok adni klienseim kezébe, amelynek a segítségével hatékonyan legyűrhetik a stresszes helyzeteket.

Mostanában lehangolt vagyok, nincs motivációm semmihez. 

A lehangoltság rövid távon több dolog miatt is kialakulhat (pl. párkapcsolati nehézségek, munkahelyi elégedetlenség, tanulmányi körülmények). Érdemes átgondolnunk, hogy miből fakadhat ez, felismernünk a visszatérő mintázatokat, és ezeket megértve visszahozni az örömteli és motiváló mindennapokat.


Fontos! Amennyiben depresszió áll a háttérben, klinikai szakpszichológus és pszichiáter szakemberek bevonására van szükség, akik örömmel segítenek pácienseiknek.

Egy nehéz döntés előtt állok, és nem tudom, mit tegyek. 

Egy külső, tárgyilagos szemlélő sokat segíthet abban, hogy döntést tudjunk hozni. Pszichológusként nem adok választ, de olyan új szempontokkal szolgálhatok, amelyek elirányíthatják Önt a válaszokhoz - hiszen számomra az a fontos, hogy Ön képes legyen meghozni azt a döntést, amit most akadályként él meg.

Manapság nem alszom túl jól. 

Az alvásproblémák mögött számos tényező állhat. Elképzelhető, hogy mostanában sok stressz éri, de az is lehet, hogy egy bizonyos történés felett "nem tud szemet hunyni". Gondolkodjunk együtt a lehetséges kiváltó tényezőkön, és találjunk megoldást az alvási nehézségre akár az autogén tréning módszerét is alkalmazva.

Mindig nagyon hamar felkapom a vizet!

Az indulat- és dühkezelés problémái komoly nehézségeket okozhatnak nekünk a kapcsolatainkban. Vajon másokhoz képest rosszabbul kezeljük a stresszt? Esetleg nincs elég eszközünk arra, hogy levezessük az indulatainkat? Netán csak szükségünk van egy kis térre, hogy ezeknek a jelentését jobban megérthessük? Jöjjünk rá együtt, és találjuk meg a megoldást!


KAPCSOLAT ÖNMAGUNKKAL


Nem tudom magamat elfogadni. Hogyan szerethetném magamat jobban?

Az önelfogadás és az önszeretet bárki számára kihívást jelenthet. Fontos tudni, hogy sokan éreznek hasonlóan, de szakember segítségével lépéseket tehetünk az önelfogadás és a magasabb fokú önazonosság felé. A pszichológus támogatásával olyan módszerek tanulhatók meg, amelyek segítenek megérteni a negatív gondolatokat és érzelmeket, és kialakítani egy egészségesebb önképet.

Egyszerűen nem tudok kiállni a saját véleményem mellett.

Az alacsonyabb önértékelésű emberek számára nehézséget okozhat meghatározni, hogy mire is van szükségük, és amellett hogyan állhatnak ki. Ebben az esetben is segítséget nyújthat, ha megtanuljuk megismerni önmagunkat, és megkeressük az ebben való akadályozottság okait.

Úgy érzem, hogy megrekedtem az életemben. Mindig ugyanolyan helyzetekbe kerülök, és nem tudom, hogy merre tovább.

Időnként mindannyian tapasztaljuk, hogy nem jutunk előrébb az életünkben, és olyan helyzetekbe kerülünk újra meg újra, amiket már nagyon szeretnénk meghaladni - hogy végre kibontakoztathassuk valódi önmagunkat.

Sématerápiás megközelítésben segítek megérteni a visszatérő mintázatok okait, és támogatást nyújtok ahhoz, hogy a rejtett erősségeket és lehetőségeket feltárjuk. A terápiás folyamat során olyan eszközöket és stratégiákat tanítok meg, amelyek segítenek a megrekedt helyzetek áttörésében.

Olyan, mintha senki nem értene meg. Egyedül vagyok.

Fájdalmas érzés, amikor úgy látjuk, senki nincs körülöttünk, aki támogatna minket. Mintha bármit is csinálnánk, valahogy nem kapnánk meg az, amire igazán szükségünk lenne: az őszinte megértést, gondoskodást másoktól. Pszichológusként fontos feladatom, hogy ezt a megértést feltétel nélkül nyújtsam. Emellett pedig azon dolgozunk, hogy lebontsuk a megértést gátló tényezőket.

Túlságosan befolyásol, hogy mások mit gondol(hat)nak rólam.

Nincs olyan, hogy valaki ne gondolkodna el néha azon, mások mit gondolhatnak róla. Azonban van, akit ez olyan mértékben befolyásol, hogy közben valamilyen szinten önmagát is elveszíti. Segítek abban, hogy megértsük, mi állhat ennek a hátterében, és megszűnjön a folyamatos befolyásoltság.



KAPCSOLATAINK MÁSOKKAL


Nem találom az igazit. Nem érzem jól magamat a jelenlegi kapcsolatomban. 

A párkeresés nehéz feladat, ahogyan a párkapcsolat fenntartása is. Az ezzel kapcsolatos kérdések a kötődés és az önértékelés területére vezetnek minket, amiket érdemes megértenünk azért, hogy feloldjuk a nehézségeket. Fontos megfogalmaznunk saját szükségleteinket, igényeinket, vágyainkat, ahhoz, hogy a kapcsolatainkat át tudjuk gondolni. Mielőtt mást szerethetnénk, magunkat is meg kell tanulnunk megszeretni. Ebben tudok segítséget nyújtani. 

Szeretném, ha jobb kapcsolatom lenne a szüleimmel.

A felnőtté válás során sok dolgot átértékelünk, ami gyerekkorunkban történik velünk. Már egy egészen más szemüvegen keresztül látjuk a világot, hiszen sokat tapasztaltunk már, így más megvilágításba kerülnek a dolgok - így a szüleinkkel való kapcsolatunk is. Felnőttként már nem ugyanarra a bánásmódra van szükségünk a szüleinktől, amit gyermekként megkaptunk, vagy éppen nem kaptunk meg tőlük.

Hogyan lehetne jobb, tartalmasabb, emberibb a kapcsolatunk velük? Mit tehetnénk azért, hogy közelebb kerülhessünk egymáshoz? Gondolkodjunk erről közösen!